„Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

Po raz 26 obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Obchody odbyły się w kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. Podczas modlitwy połączonej z namaszczeniem chorych, obecnymi byli podopieczni gdańskiej Caritas- również Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, uczestnicy projektu „Kierunek: samodzielność”, który jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wolontariusze, pracownicy oraz przedstawiciele placówek medycznych. Mszę św. wygłosił metropolita gdański- podkreślając potrzebę naszej chrześcijańskiej powinności wobec chorych. Drogowskazem –ogłoszonym w orędziu przez Ojca Świętego Franciszka jest Maryja, symbol pełnej czułości i wytrwałości opieki nad cierpiącymi. Opieka jest nadzwyczajnym symbolem miłości do drugiej osoby. Każdy z nas powinien przenieść uczucia delikatności, bliskości, ofiarowania czasu, samego siebie jak matka w stosunku do dziecka.