Za nami naprawdę pracowity czas! Dni upłynęły nam na ostatnich przygotowaniach do kiermaszu wielkanocnego – powstało dużo świątecznych ozdób. Jak co roku na kiermaszu były również robione przez nas palemki.

Wczoraj był kiermasz – dziękujemy wszystkim którzy zechcieli wytwory naszej pracy zabrać do domu.

Co poza tym? Dużo u nas współpracy podczas wspólnych zabaw, jest też czas na trochę zdrowej rywalizacji. Nie zapominaliśmy także o pomaganiu innym – w tym roku również wzięliśmy udział w zbiórce żywności w ramach akcji „Tak! Pomagam!” Na każdych zajęciach z ciociami i p.Karoliną nabywamy nowych umiejętności – wiemy, jak lepiej ze sobą współpracować, rozmawialiśmy o asertywności i rozwijaliśmy naszą twórczość robiąc baranki z masy solnej.

W przerwie od artystycznych zmagań, wujek Benat zabrał nas w podróż do Hiszpanii – kraju, z którego pochodzi. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o jego kraju – tradycyjne potrawy, interesujące święta oraz kilka faktów o samym wujku. Takie ciekawe prezentacje bardzo nam się podobają. Z niecierpliwością czekamy na to, co o Włoszech przygotuje wujek Alessio…

Ponieważ wiosna już przyszła czas na ogródkowe szaleństwo. W ramach cyklicznych zajęć dla rodziców najstarsze Kasztany, pod okiem Pani Aleksandry, tworzyły swoje małe ogródki w słoikach. Efekty były zadziwiające, a atmosfera super.

-Kasztany-

Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdańska.