Witajcie Moi Mili!

Rozpoczynamy cykl informacyjny „Co nowego w Dobrej Świetlicy?”. Będą w nim zawarte informacje z całego tygodnia, co ciekawego wydarzyło się na świetlicy. W tym tygodniu odbyły się dwa treningi: trening kreatywności oraz trening umiejętności społecznych. Obydwa przeprowadziła Pani Monika.

Trening kreatywności odbył się w poniedziałek. Po rozgrzewce, przystąpiliśmy do realizowania właściwego celu czyli budowy jajko-lądowisk. Dzieci mogły puścić wodzę fantazji. Podczas prezentacji pojawiło się bardzo dużo różnych pomysłów, które przyniosły dużo radości.

Trening umiejętności społecznych miał na celu pokazać dzieciom, że niektóre zadania możliwe są do wykonania wyłącznie w grupie. Dzieci prowadzone przez Panią Monikę dochodziły do tych wniosków samemu.

W środę Pani Monika spotkała się również z rodzicami przy okazji zajęć zatytułowanych „Bez klapsa”. Rodzice mogli porozmawiać o tym: Czym jest dla dziecka klaps?Jakie się wiążą konsekwencje związane z taką karą? oraz Co robić by tego klapsa unikać?. Rodzice byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoimi metodami i doświadczeniami. To na razie tyle w „Co nowego w Dobrej Świetlicy?”. Następna porcja informacji już za tydzień.