Pierwszy tydzień ferii zaczęliśmy od przygotowania muffinek na dzień babci. Zostały one wręczone panią z klubu seniora, w dniu ich święta. Pracowaliśmy również razem z klubem starszej młodzieży, tworząc wspólnie colage zatytułowane „ Noworoczne marzenia”. W poniedziałek również wybraliśmy się pozjeżdżać na sankach. Następnego dnia (wtorek) udaliśmy się na wystawę „Słońca, Energia i Niebo” w Centrum „Hewelianum”. Uczestniczyliśmy również w warsztatach „ Liść paproci, a Królowa Nauk”. Wszystko w ramach urodzin Jana Heweliusza, które właśnie obchodzone są w Gdańsku (19-28 styczeń). W środę zwycięzcy „Wyjątkowego piątku” pojechali do Aquaparku do Sopotu. Pozostała część grupy wzięła udział w zajęciach rozbudzających kreatywność w Fundacji FOSA.