W środę mieliśmy ogromną przyjemność towarzyszyć sportowcom z klubu Smoki Północy w treningu wioślarskim nad Motławą. W treningu udział wzięli podopieczni, kadra i wolontariusze Młodzieżowej Placówki Wychowawczej z Sopotu, świetlicy „Pod Kasztanem” z Oruni, świetlicy „Słoneczne Wzgórze” z Traktu św. Wojciecha oraz organizator wyjścia – Centrum Frassati z Jesionowej. Zostaliśmy zaproszeni przez trenera Jana Górczaka. Pan Jan jest trenerem drużyny seniorów i zabrał na trening kadrę oraz wolonatriuszy. Natomiast drużynę juniorów trenuje pan Robert i to on zajął się naszą młodzieżą. Przed zejściem na wodę dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w łodzi oraz jak należy posługiwać się pagajem. Wszyscy wróciliśmy z treningu zmęczeni i mokrzy, ale ogromnie zadowoleni. Jest to rodzaj wysiłku, który powoduje pozytywne uczucia i uśmiechy na twarzy. Mamy nadzieję na powtórkę.