Już od kilku dni w Gdańsku głośno mówimy o zagrożeniach, na które natknąć mogą się osoby w podeszłym wieku, często samotne. 13 października ruszyła kampania edukacyjno – informacyjna, którą promuje gdańska Caritas wraz z  Miastem Gdańsk, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Komendą Miejska Policji w Gdańsku, oraz Gdańską Spółdzielnią Socjalną

Zależy nam, aby na wszelkie sposoby utrudnić działanie oszustom a jednocześnie uświadomić seniorów, że to oni również mają pływ na swoje bezpieczeństwo. Informacje  za kogo może podawać się oszust i w jaki sposób może wyłudzić pieniądze a także kontakt telefoniczny w razie wystąpienia zagrożenia – to wszystko umieściliśmy na plakatach i ulotkach promujących tą akcję, które znajdą się min. w środkach komunikacji miejskiej czy parafiach.

Nie bez znaczenia było również miejsce, w którym odbywała się inauguracja kampanii  – siedziba Dziennego Domu Seniora Caritas  „Gdański Wigor”. To tu, dokładnie przed rokiem rozpoczynaliśmy działania skierowane właśnie do seniorów.  I przy tej okazji była również możliwość skosztowania urodzinowego tortu.