Zaraz po feriach w Hotelu Mercure w Gdańsku odbył się finał konkursu „Bałwany na karnawale” – inicjatywy przygotowanej i przeprowadzanej przez „Słoneczny Patrol”, czyli gdańską grupę młodych wolontariuszy uczestniczących w projekcie „Szkoła Młodych Liderów”. Ale zacznijmy od początku… Pomysł na konkurs zrodził się przed dwoma miesiącami. Do rywalizacji mogły zgłaszać się 10-osobowe grupy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem. Ich zadaniem było stworzenie przestrzennej, oryginalnej rodziny bałwanów ze zwierzątkiem podczas karnawału. Forma była absolutnie dowolna, a jedyną zasadą konkursu był brak reguł. W konkursie wzięło udział pięć ekip. Każda z nich w wyznaczonym terminie przesłała zdjęcia wykonanych prac, które następnie nasi liderzy wykorzystali do przeprowadzenia sondażu wśród niezależnych i obiektywnych jurorów i w ten sposób wyłonili zwycięzców konkursu.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona z balem karnawałowym zorganizowana zastała w hotelu Mercure w Gdańsku w poniedziałek 16 stycznia. Przygotowania rozpoczęliśmy już o godzinie 14.00, żeby na przyjście zaproszonych gości czyli na godz. 16.30 wszystko było gotowe. I udało się! Było bardzo uroczyście. Spotkanie zaczęliśmy od gali podsumowującej konkurs. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięski zespół czyli ekipa ze szkoły nr 9 w Sopocie jako nagrodę główną dostała voucher na wspólne wyjście do Loopy’s World – największego placu zabaw dla dzieci w Polsce.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy bal karnawałowy. Wspólne tańce przeplatane były rozmaitymi zabawami i konkursami. W międzyczasie posilić się można było przygotowanymi słodkościami. Na koniec spośród wszystkich dzieci wybrani zostali Król i Królowa balu. Dodatkowo wyróżniliśmy dwoje dzieci – Napoleona i pielęgniarkę – za najlepsze przebrania karnawałowe.

 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom hotelu Mercure za otwartość
i życzliwość oraz pomoc w przygotowaniu imprezy, a naszym młodym liderom gratulujemy wspaniałej inicjatywy!

 

Projekt „SZKOŁA MŁODYCH LIDERÓW” realizowany jest w ramach programu „Pracownia talentów” współfinansowanego ze środków Fundacji TESCO DZIECIOM.