Jak to dawniej było każdy z was pamięta Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.

Dużo uśmiechów i radosnej dziecięcej energii czekało na mieszkańców Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, a wszystko to za sprawą Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89 z Gdańska. Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babi i Dzień Dziadka. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały z tej okazji przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, były również wierszyki i piosenki w rytmie disco!

 Dzieci dziękowały za wszystkie dobre słowa, fajne zabawy, dodatkowe kieszonkowe, smakowite potrawy i słodycze bez ograniczeń. Radość na twarzach wszystkich zgromadzonych to widok, na który warto popatrzeć. Każdy gość otrzymał również specjalny upominek przygotowany na tę okazję- laurkę. Wspólne biesiadowanie było wspaniałą okazją do poznania się, nawiązania rozmowy, przytulenia… bo w takich dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. A mając przy sobie takich przyjaciół możemy „Przenosić góry”!