Odpowiadając na sytuację osób dotkniętych powodzią w Europie, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 25 lipca „Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane fundusze na rzecz osób potrzebujących.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi aby podczas Mszy Świętej zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy przeprowadzić zbiórkę funduszy, które zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym – apeluje abp Stanisław Gądecki.

Wpłat ze zbiórek można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Gdańskiej z dopiskiem ULEWY:

BANK MILLENNIUM S.A.

18 1160 2202 0000 0001 0993 9504

 

Caritas Polska uruchomiła także charytatywny SMS. Wiadomości o treści ULEWY można wysyłać pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

 

Fot. episkopat.pl