Akcja Lato z Caritasem 2015

W miesiącu lipcu odbyły się  półkolonie w parafii p.w. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Dzieci miały możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, twórczy i rozwijający ich umiejętności. Poprawiały swoją kondycję fizyczną i psychiczną. W czasie półkolonii zorganizowano wycieczki wyjazdowe do różnych ciekawych miejsc . Dzieci miały okazję zaznajomić się z naturą i kulturą Kaszub. Zwiedziły Zamek Krzyżacki w Malborku  i odwiedziły Piaśnicę – miejsce martyrologii, przez co została poszerzona ich wiedza z zakresu historii i szacunek do „Małej Ojczyzny”. Wycieczka do Parku Technologicznego w Gdyni i Centrum Hewelianum w Gdańsku wzbudziła zainteresowanie dzieci matematyką, historią, geografią i naukami przyrodniczymi. Została zwiększona ich motywacja do nauki na nowy rok szkolny. Dzieci miały okazję poznać nowych i ciekawych ludzi, którzy opowiadali o swojej pracy i zainteresowaniach np. wycieczka do Runowa, gdzie pan instruktor pokazywał i uczył nowych i ciekawych rzeczy z dziedziny survivalowej. Dzieci były w OCEAN PARKU we Władysławowie, aktywnie wypoczywały w Wieżycy w Parku Rekreacji  „Koszałkowo”, w Cedrach Wielkich pływały na kajakach, grały w kręgle i obejrzały dwa filmy „Minionki” i „ To się w głowie nie mieści”.

W obozie wędrownym w Tatry wzięło udział 2 dzieci,  w spływie kajakowym 2 dzieci, a w dwóch turnusach 10 dniowych półkolonii parafialnych uczestniczyło 103 dzieci.

 

Na ten cel otrzymaliśmy:

– dotację ze środków Gminy Miasta Wejherowo                      9.000,00 zł

– dotację ze środków Zarządu Powiatu Wejherowskiego         800,00 zł

– pozostałą kwotę w wysokości około 8.000,00 zł  pokryliśmy z ofiar Parafian złożonych na tacę w czasie Mszy Świętych, datków  z opłatka, ofiar do skarbonek Jałmużna Wielkopostna i darowizn osób prywatnych.

Dziękujemy wszystkim za osobisty wkład i szczere zaangażowanie.

Życzliwość i praca społeczna wielu ludzi pozwoliła na znaczne ograniczenie wydatków.

Uśmiech i radość dzieci są najpiękniejszym podziękowaniem.

26 sierpnia 2015 roku o godzinie 18 : 00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna   w intencji Ofiarodawców i wszystkich osób zaangażowanych w realizację wypoczynku letniego dzieci.

Serdeczne Bóg Zapłać

 

Poniżej zamieszczamy link do krótkiej relacji z pólkolonii przygotowanej przez telefizję ttm:

http://www.telewizjattm.pl/dzien/2015-07-27/34657-wakacje-z-caritasem-piec-wyjazdow-w-tygodniu.html?play=on