16 maja po raz czwarty odbyło się spotkanie w ramach SZKOŁY WYCHOWAWCÓW.
Tym razem zajmowaliśmy się kwestią pracy w grupie.
Zajęcia prowadziły Alicja Szostek i Natalia Formala.

Na samym początku zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Naszym zadaniem było zdobycie 7 klocków niezbędnych do ułożenia obrazka. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywaliśmy po 1 klocku, a jeśli udało nam się wykonać je najszybciej dostawaliśmy dodatkowy.

„Konkurencje” były rożne. Od jedzenia flipsów, przez szyfry, malowanie królewny, zamku i smoka na kalamburach na „tabu” kończąc. Dzięki temu, że sami braliśmy w nich udział mogliśmy zaobserwować, co może przeszkadzać we współpracy, a co w niej pomaga.
Podczas drugiej części zajęć skupiliśmy się na „teorii”. Poznaliśmy schemat procesu grupowego oraz etapy, które powinna zawierać w sobie każda forma pracy z grupą.

Na zakończenie poznaliśmy wiele gier i zabaw przydatnych w organizacji czasu dzieciom na koloniach i zimowiskach oraz wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami dot. szkolenia.

W szkoleniu uczestniczyli wolontariusze, którzy mają już duże doświadczenie w pracy z dziećmi, ale również tacy, którzy dopiero zaczynają swoją „karierę” jako wychowawcy i w najbliższe weekendy będą zdobywać uprawnienia na kursie dla kandydatów na wychowawców. Spotkanie było więc okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy wychowawcy i trudnościami, jakie na niego czekają oraz poznaniem doświadczeń tych, którzy już pracowali z dziećmi podczas kolonii.

Następne zajęcia z cyklu Szkoły Wychowawcy już 13 czerwca :). Zapraszamy!!!