Czas beztroskiej zabawy bardzo szybko nam minął. Ferie zimowe 2019 w Świetlicy Pod Kasztanem przeszły do historii. Mamy już za sobą powrót do szkoły po 2 tygodniach przerwy. Całe szczęście, że nie musieliśmy w tym czasie odpoczywać od świetlicy! Po feriach wróciliśmy do stałego planu dnia w świetlicy. Odrabiane lekcje, trochę gier planszowych i stolikowych oraz mnóstwo czasu na wspólną zabawę. Obchodziliśmy też urodziny Adama – któremu codziennie życzymy wszystkiego dobrego.

W ostatnim tygodniu lutego nie mogliśmy oderwać się od gry SEN, która jest obecnie jedną z naszych ulubionych. Każdy próbował swoich sił i opracowywał własną taktykę. Poza tym wspominaliśmy ferie i stworzyliśmy galerię rysunków. By trochę się poruszać chętnie graliśmy w „Kapitana bombę”. Gra była idealna w czasie tłustego czwartku, po zjedzonych pączkach dobrze było spalić trochę kalorii.

Tydzień zakończyliśmy Rodzinną Kasztanową Ślizgawką czyli … wybraliśmy się wraz z rodzicami na łyżwy. Ruch to samo zdrowie, a w rodzinnym towarzystwie to już czysta przyjemność.

Krótki miesiąc luty minął nam bardzo szybko. Przed nami marzec, kolejne dni wspólnej zabawy i nowych ciekawych wyzwań. 

 

-Kasztany-

 

Fot. M.P.;K.U.;A.Sz-G.

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska