W ramach pracy w świetlicy przeznaczonych na realizację programu profilaktycznego pt. „Bezpiecznie i zdrowo”, dzieci z Pępowa wyjechały do Straży Pożarnej w Żukowie. Podczas zajęć o służbach odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo uczestnicy mieli możliwość poznania historii straży pożarnej. Najstarszym dokumentem pisanym jest Statut Ochotniczej Straży Pożarnej z 1928 roku, który starannie przechowywała wdowa po byłym sekretarzu tejże organizacji, zamordowanym przez okupanta hitlerowskiego w 1939 roku, dh Franciszka Potrykus. Wizyta w straży przyczyniła się do utrwalenia podstawowych zasad unikania zagrożeń pożarowych. Dzieci poznały nowoczesny sprzęt, jakim dzisiaj dysponują strażacy. Mogły dotknąć i wypróbować niektóre urządzenia gaśnicze, ratujące życie, czy wóz bojowy. Zwiedzające dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz zasady wzywania pomocy. Zaproszono również dzieci do biura straży, gdzie podziwiały medale, puchary i odznaczenia za zasługi, ofiarne niesienie pomocy i ratunek zdrowia i życia ludzkiego.”Świetliczakom” z Pępowa bardzo podobał się wyjazd, gdzie podczas zwiedzania mogły zobaczyć, dotknąć i sprawdzić same zasady działania poszczególnych urządzeń.

Bardzo dziękujemy prezesowi straży p. Dawidowi Drywa i seniorowi p. Romanowi Byczkowskiemu za udostępnienie sprzętu i ciekawą przygodę …..!