Cichy i pokorny św. Józef wspiera nie tylko w czasie odpustu Domu Hospicyjnego Caritas św. Józefa w Sopocie

Uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa Oblubieńca Maryi NMP w Domu Hospicyjnym Caritas św. Józefa w Sopocie zbiegły się z inauguracją pontyfikatu Papieża Franciszka I. Mszy św. Odpustowej w kaplicy św. Józefa przewodniczył ks. dr Piotr Krakowiak SAC, Krajowy Duszpasterz Hospicjów przy Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Janusz Steć, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej dziękując za obecność  i całoroczne wsparcie, podkreślił wciąż rozszerzające się grono Przyjaciół Domu Hospicyjnego Caritas. Ks. Piotr Krakowiak zauważył, że od pewnego czasu działania hospicjów na Pomorzu przybierają zintegrowana formę. Przywołując m.in. zbliżający się finał kampanii „Pola Nadziei na Pomorzu”.

Historyczna I transmisja Mszy św. dla chorych

Dzięki naszym Przyjaciołom i Partnerom po raz pierwszy Msza św. z kaplicy św. Józefa transmitowana była do pokojów chorych przebywających w Domu Hospicyjnym Caritas w Sopocie. Za pomocą specjalistycznej video-kamery usytuowanej w kaplicy oraz systemowi odbiorników LCD zamontowanych w każdym  pokoju chorego, jest już możliwość odbioru obrazu, dźwięku i na żywo  uczestniczyć w liturgii. To pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszego hospicyjnego domu. Wśród osób przebywających w naszym domu większość nie może poruszać się o własnych siłach.

Projekt „TV w Domu Hospicyjnym Caritas – integracja” zrealizowany został dzięki partnerstwu osób prywatnych oraz działań w ramach wolontariatu pracowniczego firmy „Admotion”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a przede wszystkim Prof. Henrykowi Krawczykowi, Rektorowi Politechniki Gdańskiej, Waldemarowi Bryłce, oraz Mateuszowi Rybakowskiemu, Piotrowi Rutce, Konstantemu Dempcowi z firmy Admotion.

****

Każdy kto dzisiaj zaszczycił nas swoją obecnością jest bliski naszym sercom. Jest naszym Przyjacielem. Dom, gdy jest pusty, jest tylko bezużytecznym obiektem budowlanym. Wypełniony ludźmi staje się prawdziwą ostoją dla każdego człowieka. Ten Dom Hospicyjny, nie spełniałby absolutnie swojego zadania, gdyby nie Oni. Często chcą pozostać anonimowi.

Każdego dnia o ten dom dbają lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psychologowie, cały personel administracyjny, wolontariusze, i przyjaciele. Dziękujemy za każdy okazany gest życzliwości, wrażliwości na potrzeby naszego Domu.

PODZIĘKOWANIA

Dziękując Krzysztofowi Najdzie, autorowi wystawy w holu głównym zatytułowanej „Życie” dziękuję za wszystko i wiem, że wszystko co robi, robi z przekonania i serca.

Dziękujemy Hotelowi Haffner, który wspiera nasze inicjatywy.

Za piękna oprawę muzyczną dziękujemy „Radosnej Rodzinie Czulaków”

Beacie Szewczyk wraz z wolontariuszami Domu Hospicyjnego za przygotowanie zabawy odpustowej, DPS-wi sopockiemu i Jarkowi Polańskiemu za wsparcie logistyczne

foto: Krzysztof Najda