Adam Korol polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z IO w Pekinie wspiera kampanię Pola Nadziei na Pomorzu.

– Wokół nas jest wielu ludzi, którzy bez naszego wsparcia nie dadzą sobie rady. Także chorzy terminalnie, którymi opiekują się. Jest też wielu ludzi, którzy realizują wspaniałą idee ruchu hospicyjnego – mówi Adam Korol. Zachęca jednocześnie do wsparcia tej szlachetnej idei poprzez włączeni się w zbiórkę, która odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia w całej Archidiecezji Gdańskiej.

Adam Korol jest czterokrotnym olimpijczykiem (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008). Czterokrotnym mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn (2005, 2006, 2007, 2009).

Partnerami Korola w zwycięskich osadach byli: Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński. Wcześniej był brązowym medalistą MŚ w dwójce podwójnej (z M. Kolbowiczem w 1998) oraz wicemistrzem świata (2002) i brązowym medalistą MŚ (2003) w czwórce podwójnej (z A. Bronikowskim, S. Kruszkowskim i M. Kolbowiczem).Jego wieloletnim partnerem był Andrzej Petrykowski razem pływali na dwójce podwójnej. Zdobyli Brąz w 1995 roku i osiągali również inne sukcesy.

Adam Korol jest czwartym sportowcem, który w barwach trójmiejskiego klubu sięgnął po olimpijskie złoto. Przed nim ta sztuka udała się tylko: Zygmuntowi Chychle (boks, Gedania, 1952), Elżbiecie Duńskiej-Krzesińskiej (skok w dal, Spójnia Gdańsk, 1956) oraz Władysławowi Kozakiewiczowi (skok o tyczce, Bałtyk Gdynia, 1980).

foto: zasoby internetu