Wakacje powoli zbliżają się do końca…Zanim zapakujemy książki i zeszyty do plecaków i powitamy naszych szkolnych kolegów i koleżanki, przed nami jeszcze kilka wakacyjnych przygód. Jesteśmy pewni, że będą tak ciekawe, jak nasze dotychczasowe przygody w Świetlicy „Pod Kasztanem”. A co takiego robiliśmy? Same fajne rzeczy!

W te wakacje postanowiliśmy zwiedzić wszystkie Zbiorniki Wody w Gdańsku. Misja została wykonana. Znamy już ciekawostki i tajemnice Kazimierza, Sobieskiego i Starej Oruni. Są to miejsca, które polecamy odwiedzić. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Do Papugarni! Nam się bardzo podobało, zwłaszcza kiedy siadały nam na głowach najwięksi mieszkańcy Papugarni. Dobrze, że mamy to uwiecznione na zdjęciach. Dbaliśmy również o to, by nie zabrakło sportu w te wakacyjne dni. Wybraliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy, pod okiem trenerów, wykonywać różne akrobacje. Przewroty, skoki z wysokości, zbijak na trampolinach to była dla nas świetna zabawa. Dobrze bawiliśmy się również na basenie, gdzie mogliśmy poszaleć w wodzie. Wodna siatkówka, relaks w jacuzzi wprawiał nas w bardzo dobry nastrój. Najwięcej energii i wysiłku zostawiliśmy w parku linowym. Wszyscy przeszliśmy wybrane przez nas trasy, niektórzy z takim wyzwaniem zmierzyli się po raz pierwszy!

Odwiedziliśmy też inne miejsca, gdzie miło spędzaliśmy czas. Mieliśmy okazję zwiedzić Stadion Energa i miejsca, które nie są dostępne ot tak dla kibiców. Wielu z nas jest kibicem Lechii Gdańsk, więc ta atrakcja była dla nas bardzo ważna. Dobrze bawiliśmy się także w ZOO. Lwy, sowy, żyrafy, słonie i wiele innych zwierząt udało nam się zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach. Wybraliśmy się także do Teatru Wybrzeże na spektakl „Zaczarowana Królewna”.

Były też takie dni, które spędzaliśmy w świetlicy. Urządziliśmy wówczas turniej planszówek oraz rozgrywek piłkarskich na X-box. Spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie, rozmowach i świętowaniu urodzin wraz z Laurą i Kacprem.

-Kasztany-

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska Fot. M.P.;K.U.