5 czerwca to data, która przypada na rocznicę otwarcia Naszego Domu przy ul. Fromborskiej. W tym roku obchodziliśmy uroczyście naszą osiemnastkę.

Uroczystości rozpoczęły się od  Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Janusz Steć- Dyrektor Archidiecezji Gdańskiej, ks. Andrzej Paździutko -Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca św. w Gdańsku, ks. Jerzy Kownacki, Tadeusz Polak oraz zaprzyjaźniony już z Naszym Domem i Mieszkańcami kleryk Paweł Strzałkowski.

Mszę Święta od strony muzycznej uświetniła nam Magdalena Kasica. Dalsze uroczystości odbywały się już w jadalni , gdzie czekały na Nas same miłe niespodzianki, powitanie i podziękowania od Pani Dyrektor Centrum Pomocowego Caritas – Anny Kostusik oraz przewodniczącej Samorządu Mieszkańców Pani Marii Poćwiardowskiej.

Ogromnym wyróżnieniem dla Naszego Domu było przybycie Pani Prezes Stowarzyszenia Gdański Nestor- Elżbiety Grabowskiej, która wręczyła podziękowanie za udział w konkursie „Gdański Nestor – maluje” Pani Rosemarii Stadelmeier, życząc wszelkiej pomyślności. Gratulujemy Pani Rosemarii nagrody, talentu i pracowitości.

Muzyczną niespodziankę podarował Nam Pan Mirosław Duda, muzyk z bogatym doświadczeniem. Dziękujemy za tę sentymentalną podróż muzyczną.

O Nasze „słodkie kubki” zadbała Rodzina Państwa Pellowskich, serwując wyjątkowe (zobaczcie na zdjęciu) i pyszne torty truskawkowe oraz nasz niezastąpiony zespół z kuchni.

W imieniu Mieszkańców dziękujemy Wszystkim gościom za wspólne świętowanie.

W każdej rodzinie obchodzi się osiemnastkę. My też tworzymy rodzinę. Bo dom to nie tylko mury i pomieszczenia lecz miejsce, w którym znajdujemy ciepło i życzliwość.  Jesteśmy jak jedna rodzina, w której traktuje się wszystkich wyjątkowo. Pomimo naszych różnych słabości, wszyscy są bezpieczni. Z całego serca życzymy Sobie i Mieszkańcom dalszych udanych lat. Dziękujemy wszystkim za każdy dzień.