10 i 11 lutego 2011 roku w Centrum Pomocowym Caritas im Jana Pawła II, obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w czwartek, odwiedzili nasz dom goście w warsztatów terapii Zajęciowej z Łapina. Nasi mieszkańcy zostali obdarowani przepysznym ciastem i pięknymi, własnoręcznie robionymi aniołkami. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze. W piątek, 11 lutego obchody Dnia Chorego, rozpoczęliśmy uroczystym nabożeństwem odprawionym przez księdza dyrektora Janusza Stecia. Tego dnia przyjechały do naszych seniorów dzieci i młodzież z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku Łostowicach.. Chór zaprezentował montaż multimedialny poświęcony sylwetce Jana Pawła II,  przeplatany opowieściami mieszkańców. Natomiast Szkolne koło Caritas przyniosło dla naszych mieszkańców tulipany, modlitwę i miłe słowo. Całe obchody uświetnił słodki poczęstunek i drobne upominki.