VII Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Gdańsku dn. 19 czerwca, zgromadził licznych obrońców życia ludzkiego, również siostry i mamy z dziećmi DSMC. Hasłem tegorocznego pochodu było: „Życie jest piękne! Rodzina jest piękna!” Rozpoczął się on tradycyjnie na Placu Solidarności w Gdańsku. Stronę muzyczną objęła min. scholka dziecięca. Pierwsze słowa skierowała do nas rodzina państwa Piaseckich, którzy zainicjowali marsze, a następnie ks. abp Zdzisław Zieliński. Następnie uczestnicy ruszyli ulicami Gdańska idąc do Zielonej Bramy, śpiewając i wychwalając Boga – Dawcę życia;  po drodze była również okazja usłyszenia świadectw rodzin, które przyjęły dar życia dzieci niepełnosprawnych, z zespołem Downa czy wielodzietnych.

 

Mamy nadzieje, że napotkane osoby uświadomiły sobie wielki dar życia. Niektóre otrzymały 5- centymetrowy płód 10-ciotygodniowego dzieciątka. Może ten malutki podarunek będzie dla nich pomocą w podejmowanych decyzjach chroniących nowe życie.  

 

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję „Pieluszka dla Maluszka”, jako możliwość wsparcia naszego Domu. Bóg zapłać.