Dzieci z Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Łebnie w dniu 9 lipca 2013 roku – po  porannej Mszy św. udały się na wycieczkę krajoznawczą, której przewodniczył Ks. Kanonik -Mieczysław Guzmann.

Najpierw udaliśmy się na stadion PGE ARENA. Już o godz. 10.00 podzieleni na 2 grupy weszliśmy z przewodnikami na stadion.  Zwiedzaliśmy miejsca, które  nie są dostępne w czasie  rozgrywanych meczów. Przeszliśmy  przez korytarze, szatnie, miejsca odpoczynku dla piłkarzy.  Mogliśmy  dotknąć obrzeży zielonej murawy  i  poczuć się jak piłkarze wychodzący na zieloną trawę, by rozegrać swój najważniejszy mecz. Mogliśmy wchodzić na trybuny, loże dla VIP-ów, zapoznaliśmy się z wystrojem restauracji, w której obecnie odbywają się wesela i inne uroczystości. Byliśmy w kaplicy a przewodnicy opowiadali, że w czasie ubiegłorocznych rozgrywek – przebywało tam najwięcej Włochów. Uczestnicy wycieczki oglądali piłki z podpisami zawodników i uznali, że stadion jest bardzo piękny.

Następnie udaliśmy się do Katedry Oliwskiej. Po wysłuchaniu koncertu organowego zwiedziliśmy wnętrze katedry, przylegające krużganki, dawny refektarz , w którym przebywał i spożywał posiłki nasz papież Jan Paweł II podczas wizyty w Oliwie. Byliśmy na dziedzińcu seminaryjnym.

Prawie 3 godz. zajęło  nam zwiedzanie  Oliwskiego ZOO.  Najbardziej  podobały się nam  żyrafy – jest ich tam aż 5.

W wycieczce wzięło udział 64 dzieci.

Na koloniach w Warzenku  w I turnusie wypoczywało 10 dzieci. Bardzo im się podobało a niektórzy twierdzili, że  mogliby tam być cały miesiąc!

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Szemud za przekazaną dotację.