Działania na molo w ramach Pól Nadziei na Pomorzu zakończone wielkim powodzeniem!
Wspaniały początek dnia zafundowała nam pogoda! Słońce i ciepło sprzyjają spacerom, a to bezpośrednio wpłynęło na frekwencję. Spacerowicze chętnie angażowali się w akcję wrzucając datki do puszek albo zgłaszając chęć wolontariatu. Pola Nadziei to też świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o realiach funkcjonowania hospicjów i pracy wolontariuszy.
Akcje rozpoczęliśmy od przemarszu bębniarzy spod kościoła św. Jerzego w stronę sceny, która znajdowała się nieopodal wejścia na molo. Po uroczystym powitaniu, setka żółtych balonów została wypuszczona przez dzieci  ze Szkoły Podstawowej dla Chłopców „Fregata” i ich rodziców.
 Od tego momentu przygotowane stoiska zaczęły działać pełną parą. Od razu zgromadziło się przy nich grono zaciekawionych  ludzi. Miłośnicy ruchu mieli okazję zagrać w piłkę koszykową, zbijaka, bule, a także zmierzyć się w pojedynkach ze znanymi sportowcami Pomorza. Fani Trójmiejskiego sportu mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze sportowcami takich drużyn jak Gryf Wejherowo, Sabercats Sopot oraz z siatkarzami i koszykarzami Sopockiego Trefla.
W ramach „Spaceru z Żonkilem” turyści przekazywali między sobą na molo wielkiego Żonkila, który jest symbolem nadziei na odrodzenie. Natomiast na ergowiosłach pokonaliśmy wspólnymi siłami ponad 50km, czyli dystans dzielący 5 hospicjów,  które włączyły się w kampanię „Pola Nadziei na Pomorzu”. Na środku placu staną Krwiobus. Chętnych do oddawania krwi nie brakowało.
Przed 12 wyruszył rajd Nordic Walking z udziałem m.in. dr Katarzyny Prusik, Mistrzyni Świata w Nordic Walking z Austrii. Również pod ścianką wspinaczkową ustawiła się spora kolejka. Była także okazja by poznać tajniki układania kostki rubika, czy też nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zarówno Mistrz Świata – Igor Tracz ze swym psim zaprzęgiem jak i ekipa z fundacji Dogtor cieszyli się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych.
Studenci AWF-u przygotowali FLASH MOB, w którym udział wzięło większość obecnych przed sceną, a także Cheerlederki z grupy FLEX SOPOT, które następnie wykonały na scenie kilka swoich najpopularniejszych układów co mocno ożywiło publiczność podobnie jak występy tańca irlandzkiego.

Dużo radości sprawił również występ Zespołu Tańca Ludowego „Neptun” AWFiS Gdańsk.

Praktycznie w całym Sopocie można było spotkać ludzi z żonkilem – symbolem nadziei. Akcja nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy. Spisali się świetnie! Dziękujemy!

Mateusz, wolontariusz

fot.: Katarzyna Potulska, Mikołaj Trunin, Andrzej Zięba