„Bardzo chcę by dla polskich dzieci coś się zmieniło na lepsze” – m.in. tymi słowami Pani Dominika Kulczyk, szefowa Kulczyk Foundation opisała swój projekt społeczny „Żółty Talerz”, który został przygotowany wspólnie z pięcioma największymi polskimi organizacjami pomagających dzieciom takimi jak Caritas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Banki Żywności oraz SOS Wioskami Dziecięcymi.

 Od dawna w mediach, szkołach, mówi się o zdrowym odżywianiu. Jednak takiej wiedzy i informacji nigdy za wiele. My także przystąpiliśmy do programu „Żółty Talerz”. Od kilku tygodni w naszej Świetlicy spożywamy bardzo kolorowe i zdrowe jedzenie. Ale nie tylko. Pogadanka na temat zdrowego żywienia była u nas bardzo ożywiona. Jak się okazuje dzieci doskonale wiedzą jakie produkty są zdrowe, dają nam energię i nie działają źle na nasz organizm. Stąd też wspólne przygotowanie kolorowych i zdrowych posiłków było dla nas wielką frajdą 🙂 Tak wielka różnorodność warzyw i czasem nie znanych nam dotąd owoców wprawiła nas w świetne humory 🙂

   W ramach programu Dominika i Sebastian Kulczyk, fundatorzy Kulczyk Foundation, przeznaczyli 4 miliony złotych na realizację czterech strategicznych celów w perspektywie 12 miesięcy: zwiększenie liczby żywionych dzieci, poprawę jakości i intensywności żywienia, aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci oraz zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.