Zbiórka2020-04-02T14:23:26+02:00

1135zł

Potrzeba jeszcze:

0zł

Zapytałyśmy o marzenia seniorów. Osoby starsze, które na stałe mieszkają już w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II na Gdańskim Przymorzu. To im, osobom chorym, często na wózkach, z małymi rentami/emeryturami chcieliśmy dać trochę nadziei… nadziei, która wiele znaczy w tym wieku.
    Te osoby często myślą sobie i o sobie, że nic fajnego ich już nie czeka a też ich możliwości – z uwagi na wiek, chorobę czy finanse – są już bardziej ograniczone. A to właśnie nadzieja, czekanie „na coś” jest czynnikiem, który dla tych osób może być bardzo ważnym.
    Marzenia seniorów były naprawdę różne – od odwiedzenia muzeum, przez naprawę telewizora, pójście do kosmetyczki czy przygotowanie półek. Piątka seniorów chciała powrócić na chwilę w rodzinne strony.
    To marzenie wymagało wsparcia finansowego dlatego utworzyłyśmy zbiórkę na jednym z portali. W tym projekcie wolontariusze Centrum byli swoistymi „ambasadorami” projektu, rekomendując go swoim znajomym i bliskim.
    Z pomocą mediów, wpłat od osób indywidualnych dość szybko udało się nam zebrać wymaganą kwotę. Na wiosnę 5 seniorów ruszy w sentymentalną podróż a nasi wolontariusze Centrum obecni będą przy realizacji tych marzeń.

Do zrealizowania pozostaje jednak sporo innych marzeń. Pomożesz nam w ich realizacji?

Wpłać