Przez pierwsze dni marca w Zespole Szkół w Bojanie trwała zbiórka żywności dla jadłodajni sopockiej wydającej posiłki bezdomnym. Produkty dostarczali mieszkańcy Bojana. Byli to głównie sympatycy Szkolnego Koła Caritas. Członkowie SKC zachęcali swoich kolegów i koleżanki oraz nauczycieli do tego,aby przynosili żywność. Do akcji włączyli się teżrodzice oraz pracownicy administracji. Pani dyrektor wskazała specjalne pomieszczenie na terenie szkoły, gdzie przechowywano produkty. Przedsięwzięcie udało się. Zebraliśmy sporo żywności a stało się tak dzięki ogromnej wrażliwości tych, którzy odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła Caritas.

Franciszka Korbolewska – opiekun SKC w Zespole Szkół w Bojanie