W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zajęcia w świetlicach żukowskich. Teraz przed nami przerwa wakacyjna. W ramach zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się w środę 13 czerwca w Skrzeszewie, gdzie najpierw wzięliśmy udział we Mszy Św. odprawionej przez Ks. Piotra z podziękowaniem za cały rok zajęć, a następnie przeszliśmy do szkoły na zabawę przygotowaną przez naszych gospodarzy, czyli dzieci i wychowawców ze świetlicy w Skrzeszewie. Atrakcji było mnóstwo – od strzelania z łuku, przez tory przeszkód, budowanie szałasu, celowanie do balonów, lepienie z gliny, po quiz wiedzy o Polsce. Dzięki Panu Radkowi ze świetlicy w Widlinie mogliśmy też spróbować swoich sił na „polu minowym” wyszukując kapsle przy wykorzystaniu wykrywacza metalu.

Na zgłodniałych czekało ognisko z kiełbaskami i pyszne ciastka. Dzięki życzliwości Unilever Polska wszyscy uczestnicy otrzymali też lody.

 

Bardzo dziękujemy gościom z Gminy Żukowo, którzy razem z nami świętowali zakończenie roku – Panu Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu, Przewodniczącemu Rady Witoldowi Szmidtke oraz naszym „dobrym duchom” przez cały rok wspierającym  działania świetlic, czyli Paniom: Marioli Łukaszewicz, Katarzynie Gonia, Małgorzacie Lewandowskiej i Alicji Pyszka. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Ewy Płotka, Dyrektor szkoły w Skrzeszewie, oraz całej ekipy naszej skrzeszewskiej świetlicy – za gościnę i organizację całego spotkania.

 

Wszystkim dzieciom i wychowawcom życzymy udanych wakacji. No i do zobaczenia we wrześniu!

 

Całoroczny program zajęć w świetlicach żukowskich pod hasłem „Od wolności do wdzięczności” realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Żukowo.