Wczoraj seniorzy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Anię – logopedę, w ramach projektu „Sami Swoi 3”, mającego na celu podwyższenie jakości usług opiekuńczych świadczonych na rzecz osób starszych. Projekt współfinansowany jest ze środków z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Zajęcia okazały się hitem wśród naszych uczestników i kadry. Pokazały jak ważne jest ćwiczenie aparatu mowy dla komunikowania się, ale także przełykania. Dzięki temu seniorzy mogą ćwiczyć, a także przekazywać zdobytą wiedzę osobom w swoim otoczeniu. Oprócz wartości merytorycznej, zajęcia były też pełne humoru, dzięki czemu wszyscy spędziliśmy miło czas.

 

Projet „Sami Swoi 3” współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej  Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

 

Autor tekstu: Beata Kasprzyk

Autor zdjęć: Iwona Chmielewska

Dzienny Dom Seniora 

„Gdański Wigor”

https://www.facebook.com/pg/Gda%C5%84ski-Wigor-Dzienny-Dom-Seniora-495330550635721/photos/?tab=album&album_id=1072822122886558