Już po raz drugi jako wychowawcy z Warzenka powróciliśmy do naszych podopiecznych po zakończeniu turnusu. Pierwsza taka akcja odbyła się w Łęgowie, gdzie rozdaliśmy prezenty bożonarodzeniowe dzieciom, które były na koloniach. Teraz zorganizowaliśmy pomoc dla rodziny               z której troje dzieci uczestniczyło w I turnusie Warzenkowego zimowiska. Postanowiliśmy pomóc właśnie tej rodzinie ze względu na jej trudną i specyficzną sytuację. Rodzice, oprócz trójki swoich dzieci: Klaudii, Kamila i Krystiana, przyjęli jako rodzina zastępcza w styczniu jeszcze dzieci zmarłego kuzyna Karolinkę, Andrzeja i Dawida. Jako wielodzietna rodzina mają bardzo trudne warunki mieszkalne. Posiadają jeden zagrzybiony pokój i maleńką kuchnię. Obecnie czekają na zakończenie sprawy o adopcję dzieciaczków.

            Parafialny Zespół Caritas z parafii pw. Św Mikołaja w Gdyni załatwił i opłacił pobyt  Klaudii, Kamila i Andrzeja na zimowisku. Jako wychowawcy zaangażowaliśmy w akcje dużo osób i instytucji, które były chętne wesprzeć tę rodzinę. 9-go kwietnia wolontariuszki wraz z panem Jackiem (właścicielem kawiarni Coffee Stattion) odwiedziły po raz pierwszy rodzinę aby dostarczyć im żywność oraz pościel przekazaną przez Centrum Pomocowe Caritas im.Św Ojcia Pio w Gdyni.

Przed Świętami, 20-go kwietnia klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego zrobili zakupy świąteczne za kwotę zebraną w ramach Jałmużny Wielkopostnej. Wolontariusze i pracownicy Centrum Wolontariatu zebrali odzież i obuwie potrzebne dzieciaczkom. Również do naszej akcji włączyły się dwa szkolne koła Caritas. Uczniowie z Zespołu Szkół w Łęgowie zorganizowali zbiórkę pienieżną na zakup ubrań i podręczników we wrześniu, ale również zaangażowali do współpracy Niepubliczny Punkt Przedszkolny Kota Edwarda w Gdańsku. 26-go kwietnia wraz z nimi odwiedziliśmy trzeci raz rodzinę, aby przekazać zakupiona odzież. Szkolne Koło Caritas z katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II przekazało dla rodziny kwotę uzbieraną w ramach Jałmużny Wielkopostnej, która będzie przeznaczona na opłacenie pobytu jednego dziecka na koloniach w Warzenku w te wakacje. Rodzina również dostała bilety do kina. Dzięki ofiarności innych ludzi dobrej woli, którzy pragną pozostać anonimowi Klaudia, Kamil, Dawid, Andrzej i Krystian będą mogli razem spędzić dwa tygodnie wakacji na koloniach w Warzenku.

            Rodzina jest bardzo wdzięczna za okazaną im pomoc. Dla uśmiechu i radości tych dzieci naprawdę warto było zaangażować się w tę akcję. Chcemy w naszym i ich imieniu serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tej akcji. Zapewne to nie była ostatnia akcja tego typu, mamy zamiar również po wakacjach powrócić do najbardziej potrzebujących dzieci, które będą brały udział w koloniach.

 

 

 

Miriam