„Pola Nadziei” są programem stworzonym przez szkocką organizację charytatywną „Marie Curie Cancer Care”.
Jego celem jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. W 1998 roku, w 50. rocznicę istnienia organizacji, projekt został po raz pierwszy przeniesiony poza Szkocję – do Krakowa skąd „rozkwitł” żonkilami na całą Polskę. Żonkil – międzynarodowy symbol nadziei – przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki.

W minioną niedzielę, 30 marca, na terenie całej Archidiecezji Gdańskiej to właśnie żonkile otrzymywali Ci, którzy otworzyli swoje serce i portfele z myślą o tych, którzy odchodzą przed nami.

Po raz kolejny, z pełnym zapałem, na rzecz Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie kwestowali członkowie Szkolnych Kół Caritas, wolontariusze Hospicjum, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku oraz stałe grono ludzi, którzy od lat gotowi są poświęcić swój wolny czas dla innych.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Proboszczom za otwartość i życzliwość.
Wolontariuszom i nauczycielom należą się słowa uznania za sprawne i rzetelne przeprowadzenie kwesty a wszystkim darczyńcom wielkie Bóg Zapłać.