Kalejdoskop powołań do różnych stanów życia i różnorodność zadań jakiej podejmują się księża jest szczególna. Bóg wobec każdego z nas ma pewien drem czyli wizje , plan…które ma realizować we współpracy z nami.

23 sierpnia mieliśmy okazje posłuchać i poznać misjonarza z Brazylii ks. Tadeusza Semerlinga, który przybliżył nam, ten szczególny rodzaj służby, która ogólnie określana jest misjami.

Dla Seniorów Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II było to spotkanie niebywałe. Byli pełni podziwu, dla człowieka- księdza, który oznacza się zdolnością życia poza rodzinnym krajem, kulturą totalnie inną niż nasza- ale przecież domem staje się miejsce do którego wzywa nas Bóg.

Tak… rodziną stają się nie tylko kapłani, ale przede wszystkim osoby świeckie. To pozwala głębiej zrozumieć naturę pracy misyjnej, gdzie okazuje się, że osoba ewangelizująca staje się osobą ewangelizowaną, co myślę że tylko pogłębia wiarę.

Z wielką radością słuchało się opowieści ks. Tadeusza, niektóre przyprawiały o zawrót głowy, a jego być może o bezsenność. To trudna czasem codzienność, to ustawiczne przywoływanie, to zapraszanie do przełamywania własnego strachu, zmęczenia, bezsilności…

Księże Tadeuszu- życzymy dalszej odwagi by iść drogą  Pana Boga i podać spragnionym Jego życie!