5 czerwca Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku obchodziło swoje XIX lecie. Uroczystość choć skromna, to radosna, bo w gronie tych z którymi przeżywamy radości i smutki.

Ten wyjątkowy dla nas dzień , rozpoczęliśmy od Mszy św., którą sprawował ks. Tomasz Kosewski, ks. Tadeusz Polak, oraz ks. Jerzy Kownacki. 

Wyjątkowy nastrój zapanował także w dalszej części uroczystości. Odbył się przepiękny koncert w wykonaniu Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego, którego dyrygentką jest Pani Teresa Pabjańczyk, a także wyjątkowe podziękowania od Pani Dyrektor Wiolety Pacak, Mieszkańców, Pracowników i Wolontariuszy dla wyjątkowej osoby w Naszym Domu- symbolu dobrej, bezinteresownej pomocy, osoby o wielkim sercu, energicznej, radosnej. Mowa tu oczywiście o Pani Grażynie Korduła, która jest już z nami od 10 lat.  Jej postawa to doskonały przykład na to, że robienie wielkich rzeczy, nie wymaga specjalnego wysiłku. Wystarczy odrobina życzliwości, bezinteresowność i w przypadku Pani Grażynki,  poczucie humoru. Dziękujemy za ten piękny dzień!