WYSTAWA „JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK NADZIEI”

W Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie

Caritas Archidiecezji Gdańskiej

 

Dzięki zapisanym słowom i obrazom Jan Paweł II może do nas przemawiać także i dziś, wnikać w nasze sprawy i z bliska przedstawiać je Bogu, wstawiając się za nami. A my, żyjąc jeszcze na ziemi, możemy czerpać z głębi jego słów, mądrości i nadziei.

Twórcy i organizatorzy wystawy pragną zaprosić wszystkich do wsłuchania się w sens słów Jana Pawła II, wypowiedzianych w czasie pielgrzymek i spotkań oraz zapisanych w testamencie. Chcą również, byśmy poznali myśli papieża Benedykta XVI, szczególnie te zawarte w encyklice „Spe salvi” o nadziei chrześcijańskiej.

Ekspozycja to sześć dużych plansz, na których oprócz słów znajdują się zdjęcia, wykonane przez wyjątkowych fotografów Macieja Kosycarza i jego nieżyjącego tatę Zbigniewa oraz zmarłego niedawno Janusza Uklejewskiego. Dla fotografa robienie zdjęć to pasja, którą podsycały spotkania z ludźmi. Kolorowe i czarno- białe klatki filmowe ukazują je z ogromną dawką emocji. Wśród tych prezentowanych na wystawie są m.in. zdjęcia ze spotkania Jana Pawła II z chorymi w bazylice Mariackiej w 1987 roku, a także z Sopotu, Rębiechowa i Pelplina.

Wystawa została zorganizowana nie po to, by bez końca rozpamiętywać spotkania z Ojcem Świętym, ale by chwile spędzone z nim pomagały nam mądrze żyć.

 

Pomysłodawca i Organizator wystawy: Dom Hospicyjny św. Józefa w Sopocie Caritas Archidiecezji Gdańskiej,

Teksty: Anna Wyszadko i Sylwia Ćwiek-Górska

Zdjęcia: Zbigniew Kosycarz, Maciej Kosycarz KFP, Janusz Uklejewski

Projekt: Małgorzata Urbańska Garden of Signs

Partnerzy projektu: KFP, Gość Niedzielny i Radio Plus

Wystawa w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie przy Alei Niepodległości 632.

Możliwość oglądania codziennie od 11.00 do 19.00

 

Kontakt:

Anna Wyszadko

+48 508658479