Od marca w naszej świetlicy jest realizowany projekt „Wystarczy Chcieć”. Jest to kontynuacja zajęć z poprzednich lat. Możemy mieć zajęcia dzięki  temu, że projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasta Gdańska. Dziękujemy 🙂.

W tym roku dzieci i młodzież przy pomocy wielu technik plastycznych będą wykonywać prace związane z kulturą „odwiedzanego” kraju, a przy okazji dowiedzą się o nim czegoś więcej.

Podróże artystyczne będą wiodły przez różne kontynenty: Europę, Azję, Afrykę, Amerykę Południową, Północną, Australię. Dzieci i młodzież dzieki temu poznają zwyczaje, położenie na mapie świata, kulturę i sztukę tych miejsc.

Zapoznamy się z tradycją tworzenia ozdób okolicznościowych, związanych ze świętami: Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy powiązanych z kulturą chrześcijańską oraz inne wynikłe podczas trwania projektu.

Poza zajęciami plastycznymi odwiedzimy galerie, muzea lub inne miejsca gdzie uczestnicy projektu będą mogli zapoznać się z kulturą i sztuką omawianą podczas zajęć artystycznych.

 Równocześnie do zajęć artystycznych odbywają się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez psychologa. Dotyczą one nabywania różnych kompetencji społecznych.

 Do tej pory udało nam się przeprowadzić już kilka tematów np. zasady pracy w grupie czy też robiliśmy wazy greckie.

 Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze zrealizowanych zajęć.

 

 -Kasztany-