W czwartek 21 listopada w naszym Domu Hospicyjnym miało miejsce wspaniałe wydarzenie.

Przed południem przybyli do nas z  Mainz w Niemczech Państwo Maria i Rainer von  Scharpen  oraz ich przyjaciel, Pan Piotr.

Pan Rainer jest od samego początku istnienia naszej placówki jej serdecznym przyjacielem i dobroczyńcą. Od 30 lat niestrudzenie przyjeżdża do trójmiasta z różnego rodzaju darami.  Początek tej filantropijnej działalności ma swoje miejsce w latach 80, kiedy to wraz z przyjaciółmi zaczął organizować dostawy darów dla społeczności trójmiasta.  Z biegiem lat nawiązał bardzo bliską współpracę z Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która trwa po dzisiaj. Bieżąca wizyta jest już jego setną podczas, której przywiózł dary zgromadzone  w Niemczech. Od wielu lat Jego wsparcie w większości skierowane jest dla naszej placówki co bardzo nam pomaga w prawidłowym jej funkcjonowaniu.

W dowód uznania za poświęcenie swojego czasu, organizowanie wsparcia oraz zaangażowanie w życie społeczeństwa naszego regionu  Marszałek Województwa Pomorskiego skierował List gratulacyjny do Pana Rainera.  Darem szczególnym był  srebrny okręt umieszczony na bryle bursztynu który osobiście wręczyła v-ce Marszałek Województwa Pani Hanna Zych – Cisoń w obecności Ks. Janusza Stecia Dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej jak i przedstawicieli personelu Naszego Domu.

Z okazji jubileuszowej wizyty i w dowód wdzięczności za działalność pełną miłosierdzia Państwa Marii i Rainera von  Scharpen  Ks. Metropolita Gdański  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaprosił naszych gości do Kurii Metropolitalnej w Gdańsku Oliwie.  Na spotkaniu został wręczony list gratulacyjny ze szczególnym podziękowaniem za trud włożony w pozyskiwanie darów dla naszej placówki i transport ich do Polski.

Dziękujemy Panu Rainerowi, Jego małżonce oraz Przyjaciołom za kolejny transport darów. Jesteśmy wzruszeni ich bezinteresownością i dobrocią. Każdemu życzymy takich wspaniałomyślnych przyjaciół.

Z naszej strony obiecujemy modlitwę Naszym Darczyńcom. 

 

PS   Relacje z wizyty w naszych gości naszym Domu można będzie zobaczyć w magazynie „Droga” 8 grudnia o godz. 18:00 oraz 9 grudnia o godz. 19:30 w stacji telewizyjnej TVP Gdańsk.