„Jesteś tu po to, by zmienić coś w swoim życiu. Może znajdziesz nowych znajomych, nowe zainteresowania, dobrą pracę. Wszystko zależy od Ciebie! Dostaniesz od nas dokładnie tyle, ile będziesz umiał i chciał wziąć.” – tak realizatorzy projektu „Druga szansa” zachęcali młodych ludzi przybyłych na spotkanie inauguracyjne do klubu „Organica” do wzięcia udziału w projekcie. Rzecz działa się 21.02.2011 r. Już godzinę przed rozpoczęciem spotkania młodzież zaczęła gromadzić się w klubie. Goście byli bardzo ciekawi jakie atrakcje dla nich przygotowaliśmy.

Na początku zebranych powitała pani Jolanta Kruk – kierownik projektu. Wyraziła wdzięczność za zainteresowanie i liczne przybycie. Następnie kilka słów wygłosiła pani Małgorzata Niemkiewicz – sekretarz Zarządu Caritas. Autorki Modelu – pani Małgorzata Pobłocka i pani Wisenna Szymańska – opowiedziały pokrótce o idei Szkół Drugiej Szansy w Europie. Następnie odbyła się prezentacja coachy i lidera Klubu Aktywności połączona z pokazem multimedialnym. Największe emocje wzbudziła jednak część artystyczna spotkania – występ tancerek ze Studia „SmoothMoves”, DJ’a Quizza oraz pokaz barmański grupy Flair House. Zwieńczeniem tego jakże sympatycznego spotkania były rozmowy przy pizzy.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielowi Klubu Organica za udostępnienie lokalu, tancerkom ze Studia SmoothMoves, DJ’owi Quizz-owi oraz Grupie Flair House za uświetnienie spotkania swoimi występami.