Końcówka ubiegłego tygodnia w Warzenku należała do Szkolnych Kół Caritas. W czwartek po południu do naszego ośrodka  zjechali wolontariusze ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, żeby przez dwa dni wspólnie zgłębiać bardzo trudny temat, jaki jest wolność.

Wszystko to działo się w ramach szkoleń formacyjnych II stopnia dla członków SKC. W warsztatach wzięli udział wolontariusze z siedmiu różnych szkół z Gdańska (V LO, ZSGH), Gdyni (Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 20), Rumi (Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 4) i Łęgowa (Zespół Szkół) – łącznie około 60 osób.

 

Poza burzliwymi dyskusjami i pracą w grupach, znaleźliśmy oczywiście czas na integrację i dobrą zabawę. Pomógł nam w tym ksiądz Robert Jahns z Łęgowa, który przywiózł ze sobą tzw. „przeszkadzajki” i wieczorem  przygrywał nam do wspólnego śpiewania. Okazało się, że całkiem niezły z nas zespół!

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia – zarówno młodzieży, jaki i ich opiekunom – za ogromną otwartość i zaangażowanie podczas warsztatów oraz za codzienną działalność w ramach SKC.

 

Życzymy Wam dużo zapału i sił do działania, a przede wszystkim mądrego korzystania z daru wolności!

 

Szkolenia formacyjne dla wolontariuszy SKC wspólfinansowane są  ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach projektu  „Czym skorupka za młodu nasiąknie… – czyli o formowaniu młodych wolontariuszy”.