W weekend 8-9. października jako grupa wolontariuszy – wychowawców kolonii Caritas tegorocznych wakacji – wyjechaliśmy do placówki w Krzywym Kole. Na miejscu uczestniczyliśmy w warsztatach lepienia z gliny. Dzięki przygotowanej przez podopiecznych placówki WTZ w Krzywym Kole grze terenowej, mieliśmy okazję do zwiedzenia okolicy, a na koniec w nagrodę czekała na nas słodka niespodzianka. 🙂 Wieczorem oprócz wieczorku gier planszowych wspólnie kibicowaliśmy drużynie narodowej w meczu z Danią. W niedzielny poranek uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w miejscowym kościele dzięki czemu mogliśmy lepiej poczuć klimat i atmosferę lokalnej społeczności. Tak właśnie podsumowaliśmy „Akcję Letnią”, czyli 3 turnusy kolonii w Warzenku oraz 2 obozy – w górach i na Mazurach.

Bardzo dziękujemy Pracownikom i Uczestnikom WTZ w Krzywym Kole za gościnność i przygotowane niespodzianki! Szczególne podziękowania składamy Pani Uli, która poprowadziła dla nas warsztaty z ceramiki.