24 grudnia 2010 roku w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II, odbyła się uroczysta wigilia. W tym roku, z mieszkańcami przy wigilijnym stole zasiedli: Biskup Pomocniczy Ryszard Kasyna,  Ks. Prałat Andrzej Paździutko – Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej  Ks. Janusz Steć, Zastępca Dyrektora Caritas  Ks. Piotr Brzozowski, Pani Dyrektor Katarzyna Jasińska  oraz pracownicy i wolontariusze.

Na początek odśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po serdecznym powitaniu i ciepłych życzeniach od Biskupa Ryszarda Kasyny i Dyrektora Janusza Stecia, mieszkaniec naszego domu Pan Jan odczytał Ewangelię wg  Św. Łukasza o narodzeniu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Po tym miłym wstępie przełamaliśmy się opłatkiem. Nikt nie pozostał bez życzeń, wiele było serdeczności i wzruszeń.

Po opłatku przyszedł czas na wigilijną ucztę. Na stołach zagościły tradycyjne potrawy: pyszne pierogi z kapustą i grzybami, ryba w galarecie, barszcz z uszkami, kluski z makiem i ciasta. Gdy wszyscy najedli się do syta przyszedł czas na świąteczne podarunki. Każdy mieszkaniec otrzymał prezent.

Podczas całej kolacji kolędowanie umilali nam wolontariusze swoim śpiewem i grą na fortepianie. Niewątpliwie była to piękna wigilia, która na długo pozostanie w naszych sercach.