W Wigilię nikt nie powinien być sam…

Już od godz. 9.00 w sopockiej Stołówce dla ubogich trwa wspólne świętowanie. Jak co roku gdańska Caritas przygotowała poczęstunek dla osób ubogich, bezdomnych, samotnych.

Z życzeniami do zgromadzonych przybyli m.in. JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, P. Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu oraz Pani Elżbieta Płażyńska.

Na początku wszyscy razem zaśpiewali kolędę, po której Jego Ekscelencja skierował do zgromadzonych kilka słów. Następnie głos zabrał Pan Prezydent i jako trzecia życzenia złożyła Pani Elżbieta Płażyńska. Swe serdeczne słowa do zebranych skierował także Ks. Dyrektor Janusz Steć.

Kolejnym punktem spotkania było odczytanie Ewangelii i poświęcenie opłatków. Przy łamaniu się chlebem niektórym łamał się też głos…  

 

Po tej części spotkania goście zasiedli do stołów i częstowali się smakołykami przygotowanymi przez kuchnię: był barszcz z  uszkami, łazanki, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, sałatki, ciasta…

 

W przeprowadzenie spotkania wigilijnego zaangażowali się wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas – serdecznie dziękujemy!

 

Wszystkim, na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy radości i czasu na obecność drugiego człowieka.