24 grudnia w wieczerzy wigilijnej, która odbyła się w sopockiej centrali Caritas Archidiecezji Gdańskiej uczestniczyło ponad dwieście pięćdziesiąt osób. Jak co roku wydarzenie to zgromadziło ubogich, samotnych i bezdomnych z terenu Trójmiasta. Uroczystości przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, który mówił do ubogich: – Tworzymy jedną rodzinę. Dzisiaj w tym szczególnym dniu dzielimy się nie tylko białym opłatkiem, ale płynącą z Chrystusa miłością miłosierną. Jesteście tutaj najważniejsi.

     Udział w wieczerzy wziął także Dariusz Drelich, nowy wojewoda pomorski, który również zwrócił się do zgromadzonych: – Cieszę się, że mogę tu z Państwem dzisiaj być. Przykro mi tylko, że ubogich jest tak wielu. Chciałbym, żeby nadszedł taki czas, w którym każdy miałby rodzinę i miejsce przy wigilijnym stole – mówił Dariusz Drelich. – Życzę wiele miłości, pełnych pokoju świąt i szczęścia w całym przyszłym roku. Żeby wszystkim Państwu żyło się lepiej, a każdy z was doświadczał poczucia bezpieczeństwa.

     W uroczystości uczestniczył także Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Jak co roku pragnę podziękować księdzu arcybiskupowi oraz księdzu dyrektorowi Caritas, także MOPS-owi z Sopotu, że jest to miejsce dla was – mówił do zgromadzonych Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Myślę, że jest to bardzo ważne, że mamy Caritas i ludzi dobrej woli, wolontariuszy – podkreślał.

     Po łamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do przygotowanych wigilijnych potraw. Na stołach królował barszcz, bigos i pierogi. Nie zabrakło także przyrządzonej na różne sposoby ryby.

Podczas wieczerzy ks. Arcybiskup przekazywał zebranym „Listy do Bliźniego”, które wcześniej trafiły do nas od życzliwych osób, które zechciały podarować osobom potrzebującym chwilę radości. Każdy uczestnik otrzymał również świąteczną paczkę wypełnioną produktami żywnościowymi.