Człowieku, naucz się tańczyć,
bo inaczej aniołowie w niebie
nie będą wie­dzieć, co z tobą zro­bić.

Św. Augustyn

W czwartkowe popołudnie 27 listopada, w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku, uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej. Wszyscy z entuzjazmem czekaliśmy na to wydarzenie. Za sprawą terapeutek, jadalnia zamieniła się w prawdziwą salę balową, a kilkoro uczestników zabawy, specjalnie na tę okazję, pojawiło się w bajecznych przebraniach. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Jasińska, która przywitała wszystkich przybyłych: mieszkańców, gości, wolontariuszy i pracowników. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć u nas uczestników Domu Dziennego Pobytu przy Centrum Caritas       im. Św. Siostry Faustyny w Rumi oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.

Już od samego początku zabawy, do tańca porwał nas zespół Kontakt-Bit z DPS w Gniewie. Muzycy wykonywali zarówno znane wszystkim i lubiane piosenki biesiadne, jak i ciekawe aranżacje najnowszych hitów muzycznych. Całość zwieńczyła  wyśmienita kolacja i słodki poczęstunek przygotowany przez zespół kuchni dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu „Samodzielni-Sprawni II” (współfinansowanego ze środków PFRON) oraz finansowemu wsparciu z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Dodatkową atrakcją zabawy były, specjalnie przygotowane na tę okazję przez terapeutki, tradycyjne wróżby andrzejkowe w formie zabaw. Chętnych do sprawdzenia, co przyniesie kolejny rok, nie brakowało, choć oczywiście wszyscy traktowaliśmy to z przymrużeniem oka. Była to doskonała okazja do śmiechu i żartów.

Specjalne podziękowania i słowa uznania kierujemy do wolontariuszy, bez których trudno sobie wyobrazić nasz Dom. Dziękujemy wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują
z naszą placówką oraz Szkolnemu Kołu Caritas z Zespołu Szkół Nr 4 Gdańsk – Łostowice pod opieką niezastąpionych Państwa Teresy i Janusza Michalskich.

Wspomnienie tego roztańczonego i pełnego śmiechu dnia będzie nas jeszcze długo rozgrzewać podczas jesiennego chłodu.