W dniach 26-27 marca w Warzenku zjechali się najbardziej doświadczeni i zaangażowani wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, aby wziąć udział w ostatnim stopniu szkoleń formacyjnych. Istotą dwudniowych warsztatów pt. „Widzę więcej, patrzę sercem…” jest próba wyjścia poza to, co widoczne dla oczu, spojrzenia dalej i głębiej na potrzeby człowieka, którego spotykamy na swojej drodze. W trakcie rozmaitych zadań i sytuacji zaplanowanych podczas szkolenia młodzi wolontariusze uczą się rozpoznawać potrzeby innych, starają się wczuć w sytuację osób potrzebujących, aby lepiej ich zrozumieć a co za tym idzie – lepiej i skuteczniej nieść pomoc.

Wśród uczestników szkolenia byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gdańska (ZKPiG nr 4, V LO), Gdyni (Zespół Szkół Katolickich), Rumi (Gimnazjum nr 1) oraz Leźna (ZPGiSP). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone dwa dni i życzymy, aby zdobyta podczas szkolenia wiedza i umiejętności pomagały Wam na co dzień w niesieniu pomocy osobom potrzebującym.

 

Szkolenia członków SKC organizowane są w ramach projektu  „Czym skorupka za młodu nasiąknie… – czyli o formowaniu młodych wolontariuszy” współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku.