Jak tylko zdążyliśmy pożegnać SKC z Suchego Dębu i Grabin Zameczek, którzy uczestniczyli w szkoleniu III stopnia w dniach 3-4 marca, do Warzenka zaczęły zjeżdżać grupy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Byli przedstawiciele SKC z Gdańska (IX LO, V LO, Gimnazjum nr 21), Gdyni (Gimnazjum nr 3) oraz Rumi (Gimnazjum nr 1). W sumie zebrała się prawie 40-osobowa grupa. Większość uczestników znała się już z poprzednich szkoleń i z radością witali się po długiej przerwie.

Po krótkim bloku zabaw integracyjnych rozpoczęliśmy zasadniczy blok zajęć. Wspólnie zastanawialiśmy się z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby chore, bezdomni, niepełnosprawni, bezrobotni czy ofiary kataklizmów takich np. jak powódź czy trzęsienie ziemi. Zajęcia ciągnęły się do późnego wieczora, a rano już o ósmej spotkaliśmy się na Mszy św., żeby od modlitwy  zacząć kolejny dzień szkolenia.

Całość warsztatów zakończyliśmy w piątek (5 marca) tuż po godzinie 16.00. Gdyby nie fakt, że cześć osób musiała zdążyć na autobus o 17.00, pewnie siedzielibyśmy dłużej, ale czas był nieubłagany. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz opiekunom Szkolnych Kół za udział w warsztatach. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas szkolenia pomoże Wam w jeszcze lepszym i skuteczniejszym niesieniu pomocy osobom potrzebującym.