Jak wynika z badań opublikowanych 9 lutego przez Europejski Urząd Statystyczny, w Polsce  aż 30,8 % osób zagrożonych wykluczeniem społecznym stanowią dzieci do 17 roku życia.

Podobne wyniki badań przedstawiła w swoim raporcie prof. Jolanta Grotowska-Leder, socjolog, pracująca w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Łódzkim.

Bieda była i nadal jest w Polsce masowa. W skrajnej biedzie – poniżej minimum egzystencji – żyje ok. 6 proc. Polaków. To ponad 2,2 mln ludzi, w tym 600 tys. dzieci

To z myślą o długofalowej pomocy dzieciom powstał program stypendialny SKRZYDŁA, realizowany przez poszczególne Caritas diecezjalne.  Obecnie w ramach programu codzienną pomoc otrzymuje ponad 3 000 dzieci w Polsce. Program nie istniał by bez darczyńców – osób indywidualnych, które decydują się objąć wsparciem konkretnego ucznia.

W piątek na otwarciu nowej filii Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, mieszczącej się w Centrum Handlowym Manhattan, swoją nową książkę – „Bóg, kasa i rock’n’ roll” podpisywali Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Ten ostatni, jak można było wyczytać w jego książce, czynnie wspiera program stypendialny SKRZYDŁA, jest darczyńcą. Dla nas podpisał ulotkę SKRZYDEŁ.

Zaś w sobotę, kolejna 10 naszych stypendystów mogła obejrzeć mecz w Ergo Arenie – tym razem siatkówki kobiet. Dość ważny mecz i na szczęście Atom Trefl wygrał.