Gdańsk – miasto, w którym mieszkamy, dorastamy i odkrywamy jego uroki. To miasto, w którym tworzą się nasze wspomnienia. Jak dobrze je znamy? O tym mieliśmy okazję przekonać się 6 czerwca podczas gry miejskiej „W poszukiwaniu gdańskich Lwiątek”, której byliśmy czyli Świetlica Pod Kasztanem współorganizatorami – a tak naprawdę to grupą inicjatywną były: Antek, Paulina, Sylwia, Dominika, Mirka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z innych świetlic, którzy dopisali obecnością! Była Świetlica Słoneczne Wzgórze, Świetlica z Jesionowej, Promyk Nadziei, Dom Rodzinny Nasze Dzieci. Nawet pogoda dopisała, zupełnie tak, jakby chciała nam pomóc w odkrywaniu tajemnic Gdańska. Nie mogło być lepszej atmosfery do wspólnej zabawy.

Po krótkim wstępie, rozdaniu pakietów startowych, podzieleni na grupy ruszyliśmy realizować zadania. Mieliśmy na nie 1.5 godziny, a nie były one takie proste. Wymagały od nas spostrzegawczości, dobrej orientacji w terenie i pracy zespołowej. Takie wyzwania bardzo lubimy! Zaczęło się poszukiwanie budynków ze zdjęć, odkrywanie legend związanych z Gdańskiem, był też element artystyczny – narysowanie lwa – głównego bohatera naszej gry, korzystając z bursztynu i innych dostępnych mam materiałów. Było przy tym bardzo dużo zabawy. Nierzadko wzbudzaliśmy ciekawość turystów przechadzających się gdańską Starówką. Często też mijaliśmy pozostałe grupy biorące udział w zabawie, pytaliśmy jak im idzie i wszyscy życzyliśmy sobie powodzenia. 

Czas nam szybko płynął, coraz więcej grup zmierzało do punktu spotkania, gdzie miało odbyć się podsumowanie gry. Z wypełnioną kartą zadań zmierzaliśmy i my. Czekaliśmy z niecierpliwością na wyniki, która grupa najlepiej poradziła sobie z tajemnicami Gdańska. Niespodzianką było to, że nie tylko każda świetlica otrzymała nagrodę za udział, ale również każdy z uczestników wylosował indywidualną nagrodę! A były one atrakcyjne! 

Bardzo nam się podobało podczas wspólnej zabawy! mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli w podobnej zabawie uczestniczyć. 

 

Gra została zorganizowana w ramach projektu z Funduszu Młodzieżowego.

 

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020