Marzec to miesiąc, w którym z niecierpliwością czekamy na zbliżającą się wiosnę! Więc i my, w prawie wiosennych, optymistycznych nastrojach, uczestniczyliśmy w przygotowanych zajęciach. Spotykaliśmy się z ciocią Izą, z którą poruszaliśmy tematy związane z marzeniami i motywacją. Ciekawym doświadczeniem było podzielenie się z kolegami i koleżankami naszymi marzeniami. Okazało się, że wielu z nas marzy o podobnych rzeczach i mamy równie dużą motywację do tego, by nasze marzenia zrealizować  Był również czas, by porozmawiać o autorytetach. W czasie „burzy mózgów” zastanawialiśmy się, co to jest ten autorytet i jakie cechy powinna mieć osoba, która takim autorytetem może być. Mieliśmy okazję do wymiany opinii, a także do stworzenia plakatów z naszymi autorytetami. Niektóre wybory okazały się bardzo interesujące  W trakcie zajęć z ciocią Izą poruszyliśmy również temat szkoły, tego co z niej wynosimy, jak ważna jest dla naszej przyszłości.

Odwiedziła nas również ciocia Ala, która jak zwykle miała dla nas dużo kreatywnych pomysłów! W tym miesiącu postawiliśmy na przygotowanie dekoracji wielkanocnych. Stworzyliśmy świeczki, wianki, pięknie udekorowane ozdobne pisanki – duże i małe. Co więcej, zorganizowane zostały warsztaty rodzinne, podczas których, wspólnie z rodzicami, mogliśmy przygotować wielkanocne ozdoby, które zabraliśmy ze sobą do domu. Zajęciom towarzyszyła wesoła atmosfera. Każdy mógł zrealizować swoje artystyczne pomysły! Bardzo lubimy nasze twórcze spotkania z ciocią Alą!

Nie mogło zabraknąć zajęć z naszymi ciociami. Ciocia Olga przygotowała zajęcia na temat rodziny – tej bliższej oraz dalszej. Próbowaliśmy rozróżnić stryja od wujka, kuzyna od bratanka i wiele innych. Ciocia Kinga wprowadziła nas w świat zabawy. Mieliśmy wiele okazji do współpracy, ale również do rywalizacji drużynowej. A temu wszystkiemu towarzyszyło wiele uśmiechu, radości i dobrze spożytkowanej energii  Dzięki cioci Milenie przypomnieliśmy sobie, za co tak bardzo lubimy chustę animacyjną. Zaczęliśmy od naszej ulubionej gry w gonienie kolorów. Nie zapomnieliśmy o turnieju imion i wielu innych, w które z największą przyjemnością graliśmy. Zajęcia przygotowali również wujek Martim i ciocia Tanja! Lubimy zajęcia z nimi, które często są dla nas wyzwaniem, bo musimy porozumiewać się w języku angielskim. Ale to idealna okazja do tego, by poćwiczyć nasze umiejętności językowe.

W marcu wzięliśmy również udział w zbiórce żywności. Cieszymy się, gdy mamy okazję przyczynić się do pomocy innym i wywołania uśmiechu na ich twarzach. To dla nas bardzo ważna lekcja!

-Kasztany-