Hiszpański temperament zagościł do nas w jesienny listopadowy poranek. W klubie Starszej Młodzieży zrobiło się kolorowo.Wszyscy klubowicze wystąpili w samodzielnie przygotowanych kreacjach z akcentm w barwach narodowych Hiszpanii.Pomysłowość naszych uczestników była powalająca.Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Gdańsku przygotowało dla nas kolejną prezentację multimedialną dotyczącą historii, tradycji,i zwyczajów swiąteczno-noworocznych Hiszpanii.Po zakończeniu prezentacji w ramach teleturnieju POSTAW NA MILION klubowicze w dwóch grupach turniejowych odpowiadali na zagadnienia dotyczące historii, tradycji hiszpańskiej.(s.k.)

Dwudniowe spotaknie z Hiszpanią zakończył występ zespołu ze Szkoły Tańca Flamenco- GATO VERDE w Gdańsku.

Zespół w składzie :Katarzyna Marchlewicz ( tancerka),Katarzyna Laskowska (śpiew), Wojciech Szulc( gitara) zeprezentował muzykę ,śpiew i taniec w hiszpanskim klimacie.Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem pieknego wykonania i artystycznego profesjonalizmu.Mieliśmy zaszczyt podziwiać w wykonaniu Pani Katarzyny dwa tańce: Sevillana – taniec flamenco popularny w całej Hiszpanii , tańczony na ulicach i Garrotin – taniec flamenco zdecydowanie wesoły z wykorzystaniem kapelusza jako rekwizytu tanecznego.Występ zakończył się wspólną nauką podstawowych kroków tego tańca, oj działo się , działo.

Finał był pyszny i ognisty! – fajerwerki i smakowity hiszpański tort. HISZPANIA OLE!