Julia – stypendystka SKRZYDEŁ – to członkini zespołu tanecznego PERAŁKI (założonego w 1998r.) w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie.

Zespół stanowią dwie grupy: młodsza i starsza. Są to dzieci w wieku od 5 do 18 lat.

Od kilkunastu lat tancerki prezentowały swoje umiejętności na corocznym przeglądzie Dorobku Artystycznego Gminy Żukowo. Uświetniały uroczystości nie tylko szkolne, ale również gminne i wojewódzkie. Ich występy wzbudzały każdorazowo podziw widzów i na długo pozostawały w pamięci.

Młode tancerki miały możliwość zaprezentowania się na wielkich scenach: Opery Bałtyckiej, Teatru Muzycznego i Teatru miejskiego w Gdyni, Pałacu Opatów w Gdańsku, oraz brały udział w międzynarodowym konkursie tańca podczas Jarmarku Świętego Dominika.

„Perełki” reprezentowały Gminę Żukowo podczas uroczystości z okazji 5-lecia współpracy gmin Wendelstein, Saint-Junien i Żukowa, która odbyła się w Wendelstein-Niemcy oraz reprezentowały powiat kartuski w Zakopanem.

Zespół może poszczycić się bardzo bogatym repertuarem. Są to między innymi: taniec hiszpański, arabski, cygański, rosyjski, grecki, indyjski, marynarski, afrykański, kaszubski, włoski, cha-cha, polka, walc angielski, Deszczowa piosenka.

Ostatnie sukcesy Perełek to:

• II miejsce oraz wyróżnienie na Festiwalu Tańca „Dance Group” w Gdańsku
  • I i II miejsce na Międzynarodowym Dniu Tańca w Lęborku
  • Dwa I miejsca na XIX Powiatowych Prezentacjach Artystycznych w Łupawie
  • Brązowa Jodła na 38 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

Julia, dzięki otrzymywanemu stypendium może lepiej łaczyc naukę i pasję.