Niedawno mięliśmy Tydzień Miłosierdzia. Celem tego Tygodnia było przede wszystkim budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. W jego przeżywanie włączyła się cała Caritas, która przecież na co dzień wykonuje różne prace na polu pomocy potrzebującym.

Również podopieczni Świetlicy „Pod Kasztanem” włączają się w to dzieło. W dniu 5 maja w czasie zajęć świetlicowych część z nas wraz z ciocią Mileną i ciocią Natalią wybrała się do Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Gdańsku- Oliwie. Jest to placówka dla dzieci do 12 roku życia dotkniętych niepełnosprawnością. Gdy weszliśmy na teren placu zabaw dzieci były trochę zdziwione obecnością nowych osób, ale szybko przełamaliśmy lody – pomogło nam wcześniejsze przygotowanie i poznanie imion dzieci.

Każdy z nas zaopiekował się jedną koleżanką lub kolegą. Czas nam mijał na zabawie, poświęceniu czasu naszym „podopiecznym”. Korzystaliśmy z trampoliny, drewnianego statku, autek itp. Dzieci były zadowolone, a my mogliśmy dać im kawałek siebie – to co najważniejsze dla każdego z nas – zainteresowanie i czas. Dzieciaki były szczęśliwe, może nie potrafiły mówić (niektóre), ale było widać radość na ich twarzach. Panie opiekunki opowiedziały nam troszkę o dzieciach i o chorobach, żeby łatwiej nam było zrozumieć je, bawić się z nimi i porozumieć się. Czas minął wszystkim wspaniale. Niestety dzieci, które są chore szybko się męczą więc musiały wracać odpocząć. Na koniec każdej z grup wręczyliśmy upominki (materiały plastyczne).

Przy wyjściu opiekunki bardzo nam podziękowały za to, że byliśmy i spędziliśmy troszkę czasu z dzieciakami. Wiemy już, że na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta i będziemy planować następną, ale tym razem na dłużej…..

– Sylwia K –