„Tuż za granicami Gdańska, wśród porośniętych lasem wzgórz leży Jezioro Otomińskie. Na wysuniętym w jezioro półwyspie stał kiedyś niewielki zamek. Panem zamku był młody rycerz Otomin, który odziedziczył go po przedwcześnie zmarłych przodkach. W czasach pokoju nie miał zbyt wiele do roboty: polował, doglądał pracy poddanych , czyścił zbroję, aż błyszczała jak lustro. Był marzycielem, godzinami krążył po jeziorze, obserwując wodę, słuchając śpiewu ptaków i obserwując ryby”.

Idąc śladami rycerza grupa seniorów z DPS Caritas wybrała się w piątkowe przedpołudnie nad Jezioro Otomińskie. Była to kolejna wycieczka w ramach realizowanego projektu „Samodzielni-Sprawni II”  finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jedni z koszykami ruszyli od razu w głąb lasu, drudzy podziwiali jezioro i pływające kaczki. Jeszcze inni korzystali z uroków tego pięknego miejsca i spacerowali. Dla każdego znalazła się jakaś atrakcja. Widoki zapierające dech w piersiach pozwoliły na chwilę refleksji i odpoczynku od codziennego życia. Nie zabrakło również kawy, herbaty oraz ciepłego bigosu, który swoim zapachem zwabił pobliskich sąsiadów. Było radośnie, gwarno, ale również melancholijnie. Śpiew ptaków, szum wody, karmienie kaczek i łabędzi sprawiły, że na naszych twarzach był uśmiech.
Tak szybko upłynął czas, że trudno było zachęcić naszych mieszkańców do powrotu. Zadowoleni, radośni i napełnieni optymizmem w sercach wróciliśmy na Fromborską.