Od niedzieli 1 grudnia można odbierać z parafii i placówek gdańskiej Caritas papierowe TUTKI CHARYTATYWNE, które następnie należy wypełnić artykułami spożywczymi o maksymalnej wadze łącznej = 10 kg i o długim terminie przydatności do spożycia. Mogą to być: cukier, słodycze, soki, bakalie świąteczne, makarony, konserwy, kawa, herbata, olej, oliwa, tłuszcz do smarowania pieczywa, tłuszcz do pieczenia.

Na TUTCE znajduje się formularz, który można wypełnić po to, by:

– wziąć udział w losowaniu dwuosobowej wycieczki do Rzymu – ufundowanej przez Biuro Pielgrzymkowe Archidiecezji Gdańskiej OREMUS,

– otrzymywać od gdańskiej Caritas informacje o akcjach i dziełach.

Wypełnione i opisane TUTKI należy zanieść do parafii – do Ks. Proboszcza lub Parafialnego Zespołu Caritas albo najbliższej placówki Caritas Archidiecezji Gdańskiej do dnia 17 grudnia.

W dniach 18-21 grudnia artykuły spożywcze trafią do rodzin i osób potrzebujących mieszkających na terenie parafii lub w sąsiedztwie placówki Caritas.

TUTKA została pomyślana jako pomoc dla każdej wspólnoty parafialnej, chcemy w ten sposób zwiększyć zakres przedświątecznej pomocy. 

 

Wycięte z TUTEK karty informacyjne wezmą udział w losowaniu wycieczki do Rzymu. Losowanie odbędzie się w dniu 6 stycznia 2015 r.

 

Nie zmarnuj okazji do uczynienia dobra!